Wyszukiwarka biletów lotniczych

Udogodnienia

Rozrywka podczas lotu

Pomimo iż podróż samolotem jest obecnie jednym z najszybszych z możliwych sposobów podróżowania, to nieraz w jej trakcie można odczuć znużenie. Aby uprzyjemnić sobie lot pasażerowie mają do swojej dyspozycji różnego rodzaju udogodnienia.

 

Istnieje spora różnica, w ilości i jakości oferowanej rozrywki na pokładzie samolotów linii rejsowych a tanich przewoźników. W przypadku tych drugich często obowiązują limity bagażowe, które nierzadko ograniczają również możliwość wnoszenia dodatkowych elementów bagażu na pokład. Mimo to, coraz częściej na pokładzie samolotów tanich linii lotniczych można używać różnego rodzaju urządzeń takich jak laptopy, przenośne odtwarzacze dvd, odtwarzacze mp3 i tym podobne. Są to jednak rozrywki, które pasażer może zapewnić sobie sam. W przypadku tanich linii zazwyczaj jedynym udogodnieniem, które zapewniają przewoźnicy, jest dostęp do napojów i przekąsek w trakcie lotu (odpłatne).

 

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku linii rejsowych. Tam na pasażerów czekają wygodne, regulowane fotele, pozwalające na zajęcie komfortowej pozycji. Pasażerowie mogą poprosić o poduszkę, która ułatwi sen. Podróżujący mogą poprosić również o materiały do czytania, jeśli sami nie zabrali takowych ze sobą. Podczas dłuższych lotów serwowane są posiłki. Pasażerowie mogą też skorzystać z szerokiego asortymentu drobnych przekąsek i napojów, także alkoholowych.

 

Podczas lotów rejsowych na podróżnych czekają również specjalne programy rozrywkowe, na które składają się filmy, teledyski, seriale czy muzyka. W zależności od rodzaju samolotu i wykupionej klasy rezerwacyjnej, obrazy mogą być wyświetlane na ogólnie dostępnym ekranie lub podróżujący może mieć dostęp do osobistego panelu, który mieści się w tylnej części fotela pasażera naprzeciwko (takie rozwiązanie można spotkać np. w niektórych samolotach Lufthansy). Programy te są często aktualizowane. Przewoźnicy dbają o to, by pasażerowie mieli dostęp do najnowszych filmów, muzyki i programów.

 

Pomimo iż oferta programów rozrywkowych jest zależna od klasy rezerwacyjnej, którą wykupił pasażer, można być pewnym, że w trakcie lotu nikt nie będzie narzekał na nudę.

Rozrywka na pokładzie - Udogodnienia - dla podróżników - Why Not Fly
Rozrywka na pokładzie -...
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA