Wyszukiwarka biletów lotniczych

Przygotowanie do podróży

Aktualne wymagania dotyczące noszenia maseczki ochronnej

Linie lotnicze Lufthansa Group aktualizują wymagania podczas rejsów z/do Austrii i Niemiec.

 

Aktualne wymagania dotyczące noszenia maseczki podczas rejsów z/do Austrii i Niemiec

Nowy wymóg dotyczy pasażerów i członków załóg podczas wchodzenia na pokład, w trakcie trwania rejsu i przy opuszczaniu samolotu:

• od 25 stycznia 2021r. na wszystkich rejsach Austrian Airlines z/do Austrii jest wymagana maska FFP2. Maseczki materiałowe i chirurgiczne nie będą już dozwolone. Pasażerowie w wieku od 6 do 14 lat i kobiety w ciąży mogą podróżować z normalną osłoną ust i nosa

• od 1 lutego 2021r. na wszystkich rejsach Lufthansa Group z/do Niemiec będzie wymagana medyczna maseczka ochronna (chirurgiczna, FFP2 lub KN95/N95). Maseczki materiałowe nie będą już dozwolone

Istotne informacje:

• Przyłbice (osłony twarzy), maski FFP2 z zaworem lub szaliki nie są dozwolone na pokładzie

• W przypadku rejsów długodystansowych zalecamy pasażerom zabranie ze sobą kilku maseczek, aby w razie potrzeby (po zawilgoceniu) można było je wymienić

• Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą mieć maseczki na twarzy w czasie podróży (Uwaga: w zależności od wymagań specyficznych dla danego kraju mogą obowiązywać inne zasady)

• Wyjątek od wymogu noszenia maseczki jest możliwy tylko na podstawie zaświadczenia lekarskiego* oraz ujemnego wyniku testu PCR. Test PCR nie może być wykonany wcześniej niż na 48 godzin przed rozpoczęciem konkretnego rejsu

Z uwagi na to, że wymagania dotyczące noszenia maseczek ochronnych w danym kraju mogą ulec zmianie w każdym momencie, prosimy, aby wszyscy pasażerowie na bieżąco sprawdzali aktualne przepisy przed wyruszeniem w podróż.

Przypominamy jednocześnie, że zakażenie wirusem Covid-19 na pokładzie jest bardzo mało prawdopodobne. Samoloty Lufthansa Group są wyposażone w wysoce skuteczne filtry powietrza, które zapewniają jakość powietrza podobną do tej na sali operacyjnej. Powietrze krąży pionowo zamiast rozpraszać się po całej kabinie.
 

* Wyjątki od wymogu noszenia maseczki na usta i nos będą akceptowane tylko wtedy, gdy opinia zostanie wystawiona na formularzu zaświadczenia lekarskiego Lufthansa Group. Aby pobrać obowiązkowy formularz zaświadczenia lekarskiego, wejdź na stronę linii lotniczej.

 

Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta
tel: 17 230 68 00, 724 010 003
e-mail:

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA