Wyszukiwarka biletów lotniczych

Przygotowanie do podróży

Ubezpieczenie turystyczne – dodatek czy konieczność?
Ubezpieczenie turystyczne –...

Ubezpieczenie turystyczne – dodatek czy konieczność?

Ubezpieczenie turystyczne – dla wielu kojarzone tylko z dodatkowym kosztem, może okazać się jedynym ratunkiem w nagłych przypadkach podczas wakacji. Dlaczego? Jak wiadomo, nie możemy przewidzieć, co wydarzy się podczas naszego urlopu, a brak ubezpieczenia oznacza, że sami pokrywamy koszty leczenia. Choć podczas planowania podróży wiele osób traktuje ubezpieczenie turystyczne jako zbędny wydatek, jego wysokość jest nieporównywalnie niższa niż koszty, które ewentualnie mielibyśmy ponieść podczas leczenia za granicą czy korzystania z transportu medycznego.

Istnieje wiele powodów dowodzących, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia podczas podróży. Wyróżniliśmy 5 najważniejszych:

1. Zasięg terytorialny: ubezpieczenia turystyczne obowiązują w każdym kraju

Niezależnie, czy spędzamy urlop w europejskim mieście czy na egzotycznej afrykańskiej wyspie, dzięki ubezpieczeniu możemy uzyskać niezbędną nam pomoc.

2. Zakres: w ubezpieczeniu turystycznym jest szerszy niż EKUZ

Warto zaznaczyć różnicę między EKUZ - Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego – a ubezpieczaniem turystycznym. EKUZ daje dostęp jedynie do podstawowej opieki medycznej, ponadto darmowe są wyłącznie te usługi, które na terenie danego kraju wykonywane są bezpłatnie. Przy ubezpieczeniu turystycznym masz gwarancję, że nie będzie od Ciebie wymagana opłata za wizytę np. u lekarza rodzinnego.

3. Rodzaje placówek: ubezpieczenie turystyczne daje dostęp także do prywatnych placówek

Kolejną różnicą między EKUZ a ubezpieczaniem turystycznym jest wybór między państwowymi a prywatnymi ośrodkami medycznymi. EKUZ umożliwia leczenie tylko w publicznych ośrodkach, natomiast ubezpieczenia turystyczne gwarantują możliwość skorzystania z usług także w prywatnych klinikach, co oznacza dostęp do lepszego sprzętu diagnostycznego czy zabiegowego oraz brak konieczności czekania na wizytę w kolejce.

4. Transport medyczny: ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty transportu

Istotne jest również to, że dzięki ubezpieczeniu turystycznemu mamy pewność, że pokryty zostanie koszt ewentualnego transportu medycznego. Jest to ważne dlatego, że opłata za taki transport jest w niektórych krajach bardzo wysoka. Ubezpieczyciel zapewnia również przewiezienie zwłok, gdyby podróżujący w skutek uszczerbku doznał śmierci.

5. Dodatki: ubezpieczenie turystyczne może obejmować dodatkowe pakiety

Oprócz tego, co wymieniliśmy wyżej, ubezpieczenie turystyczne stwarza nam możliwość zyskania dodatkowych pakietów, np. NNW, OC, assistance, poszukiwanie i ratownictwo.

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA