Wyszukiwarka biletów lotniczych

Posiłki

Mniej plastiku na pokładzie samolotów Emirates
Mniej plastiku na pokładzie...

Mniej plastiku na pokładzie samolotów Emirates

Emirates Airline – linie lotnicze mające siedzibę w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - postanowiły ograniczyć użycie plastiku na pokładzie swoich samolotów.

Początkiem czerwca linie lotnicze wprowadziły papierowe słomki. Już wkrótce mają one zastąpić plastikowe na wszystkich rejsach linii lotniczej Emirates. Ponadto mają być zlikwidowane plastikowe pałeczki i mieszadełka do napojów. Pasażerowie będą korzystać z torebek papierowych, a nie jak do tej pory plastikowych.

Obliczono, że dzięki tym działaniom uda się ograniczyć liczbę plastikowych jednorazówek lądujących na wysypiskach o 81,7 mln rocznie. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zwolenników zero waste. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów.

W 2017 roku przewoźnik wprowadziły w klasie ekonomicznej ekologiczne koce ecoTHREAD, które powstają z przetworzonych plastikowych butelek. Do jednego koca wykorzystywanych jest 28 przetworzonych produktów. Dzięki tej jednej inicjatywie do końca tego roku liniom Emirates uda się zapobiec wywiezieniu na wysypisko 88 mln butelek.

Źródło: tur-info.pl

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA