Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Burj Al Arab - ikona Dubaju
Burj Al Arab - ikona Dubaju
Burj Al Arab - ikona Dubaju
Burj Al Arab - ikona Dubaju
Burj Al Arab - ikona Dubaju
Burj Al Ar Burj Al Arab -...
Burj Al Arab - ikona Dubaju
Burj Al Arab - ikona Dubaju

Burj Al Arab - ikona Dubaju

Hotel Burj Al Arab znajduje się w Dubaju, w najszybciej rozwijającym się mieście na świecie. Znany jako jeden z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych z luksusowymi hotelami i willami położonymi na wybrzeżu oraz na niesamowicie zaprojektowanych sztucznych wyspach np. w kształcie palmy.

Ikoną Dubaju jest hotel Burj Al Arab, inaczej Wieża Arabów, o wysokości 321 metrów w kształcie żaglowca. Jest najwyższym hotelem na świecie. Wzniesiony w latach 1994-1999 na prywatnej sztucznej wyspie położonej 280 metrów od brzegu. Posiada niewiarygodną architekturę, zaprojektowany z myślą o kolorach ziemi, wody, słońca i ognia. Budynek łączy w sobie nowoczesne i starożytne elementy kultury arabskiej.

Wieża Arabów zalicza się do jednych z najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Ze względu na najwyższy standard nieoficjalnie posiada kategorię 7 gwiazdkową, zaś oficjalnie przyjął kategorię 5 gwiazdkową z dopiskiem „Deluxe”.

W Burj Al Arab znajdują się apartamenty (najmniejszy zajmuje około 170 m² a największy około 780 m²), kilkanaście restauracji, platforma widokowa, dwie kryte pływanie i dwa głębokie baseny do nurkowania, pomieszczenia z hydroterapią, masażami, solarium, sauną i jacuzzi, klub fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla helikopterów. Jedną z największych atrakcji hotelu jest kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową. Całość budynku ozdobiona jest fontannami, fragmenty powierzchni wysadzone są złotem. Na lądzie jest prywatna plaża i port jachtowy. Pracownicy hotelowi swoich gości obsługują w kilkunastu językach świata. Każdy z gości hotelowych ma osobistego lokaja do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Na żądaniemożna otrzymać własnego kucharza, ochronę, samochód i kierowcę.

 

Na odpoczynek w hotelu trzeba wydać od 1 300 USD za jedno miejsca do spania za dobę oraz do 35 000 USD za apartament od jednej osoby.

1 -1 50% 50%
lista artykułów