Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

CN Tower - Why Not Fly Bilety Lotnicze
CN Tower - Why Not Fly Bilety...
CN Tower - Why Not Fly Bilety Lotnicze
CN Tower - Why Not Fly Bilety...
CN Tower - Why Not Fly Bilety Lotnicze
CN Tower - Why Not Fly Bilety...

CN Tower - stalowy symbol Toronto

Zanim ukończono budowę dubajskiego giganta Burdż Chalifa, to najwyższa wolnostojąca budowla świata znajdowała się w Ameryce Północnej. Nie były to jednak – jak można by się spodziewać – Stany Zjednoczone, ale sąsiadująca z nimi Kanada. Był rok 1976, kiedy zaprezentowano światu mierzący dokładnie 553, 33 metry wysokości budynek CN Tower. I choć po prawie 30 latach rekord ten został pobity przez ambitnych dalekowschodnich inżynierów, to CN Tower wciąż pozostaje niezaprzeczalnym symbolem, nie tylko Toronto, ale i całej Kanady.

 

Nazwa wieży pochodzi od przedsiębiorstwa kolejowego Canadian National, które w latach 70-tych ubiegłego wieku wzięło na siebie ciężar sfinasowania i wybudowania tego nieprzeciętnego obiektu. Prawie 20 lat później zarząd Canadian National, postanowił pozbyć się kosztownej w utrzymaniu budowli, która następnie przeszła na własność Canada Lands. Spowodowało to niewielką zmianę w znaczeniu oficjalnego skrótu, który teraz tłumaczy się jako Canada's National Tower. Pierwotne plany konstrukcjne, wcale nie zakładały bicia rekordów. Dopiero, kiedy okazało się, że miasto cierpi na kłopoty z przepływem sygnału telewizjnego, ktoś wpadł na pomysł by dodać jeszcze kilka metrów do nowopowstającej wieży i właśnie tam umieścić nadajniki. Po zbudowaniu wieży Toronto i okolica cieszyły się najlepszym odbiorem sygnałów radiowych i TV w całej Ameryce.

 

W chwili obecnej, CN Tower to przede wszystkim niezwykle atrakcyjny punkt widokowy oraz centrum rozrywko-rekreacyjne, które corocznie odwiedza ponad 2 miliony osób. Z punktu widokowego Sky Pod, umieszczonego na wysokości 447 metrów nad poziomem morza, przy sprzyjającej pogodzie dostrzec można nawe oddalony o setki kilometrów wodospad Niagara, a nawet część Stanów Zjednoczonych położoną za Jeziorem Ontario. Zresztą z długą historią CN Tower wiąże się wiele ciekawych rekordów. To tutaj znajdują najdłuższe stalowe schody świata liczące sobie 2579 stopni. Ten ostatni rekord jest na tyle niezwykły, że znalazł się ktoś, kto postanowił pokonać każdy ze stopni, nie schodząc z nich – jak każdy normalny człowiek – ale... spadając. Na taki właśnie niezwykły pomysł wpadł miejscowy kaskader - Roger Brown, który potrzebował 1 godziny i 51 minut zanim bohatersko sturał się na sam dół.

 

Budowla zmuszona była także znosić takie dziwactwa jak konkurs jodłowania, wchodzenie po linie, skoki ze spadochronem czy wizytę Alain Roberta czyli znanego na całym świecie "człowieka pająka". CN Tower to jednak nie tylko doskonała okazja dla pozbawionych strachu śmiałków i miłośników wysokości do zdobycia kilku minut sławy. To również zlokalizowane wewnątrz budowli kawiarnie, sklepy, symulatory i wiele innych rozrywek. A gdy już zmęczy nas zachwycanie się widokami, zawsze można usiąść w  obrotowej restauracji i zjeść pożywny obiad. Tylko jak tu jeść, gdy siedzi się prawie pół kilometra nad powierzchnią ziemi?

1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA