Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Park Güell - Why Not Fly
Park Güell - Why Not Fly
Park Güell - Why Not Fly
Park Güell - Why Not Fly
Park Güell - Why Not Fly
Park Güell - Why Not Fly
Park Güell - Why Not Fly
Park Güell - Why Not Fly

Park Güell – bajkowy ogród Barcelony

Park Güell jest najbardziej znanym parkiem Barcelony. Zaprojektowany został przez słynnego katalońskiego architekta Antonio Gaudi'ego. Budowa Parku trwała od 1900 do 1914 roku. Jednak Gaudi nigdy nie ukończył swojego dzieła. W 1992 roku prywatny ogród został przekształcony przez władze Barcelony w park miejski dostępny dla wszystkich mieszkańców.

 

Park znajduje się na wzgórzu na północ od centralnej części miasta. Na terenie obiektu są domki, przypominające chatki z bajek. W jednym z nich znajduje się Muzeum Gaudiego, które wcześniej było jego miejscem zamieszkania. Ten niezwykły park już od wejścia czaruje niesamowitymi rzeźbami i mozaikami, dziwacznymi budowlami i kolumnami oraz bogato zdobionymi schodami.

 

Obiekt przypomina bajkową scenerię. Zobaczyć tam można pawilony z kamieni, olbrzymie jaszczurki, oraz zakrzywione i zaokrąglone ławki wykonane z mozaiki kolorowych ceramicznych płytek. Spacerując wzdłuż parku napotkać można tzw. Salę Stu Kolumn, która przypomina labirynt. Mimo nazwy sklepienie sali podtrzymują 84 słupy. Z Parku Gaudiego dostrzec można piękny widok na miasto Barcelona.

 

Ze względu na lokalizacje i wielkość potrzeba przynajmniej pół dnia, aby zwiedzić cały ten park.

 

Park Güell jest jednym z wielu dzieł zaprojektowanych przez Gaudiego w Barcelonie.

Bajkowy Park katalońskiego architekta znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA