Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Wieża Eiffla - symbol Francji - Why Not Fly
Wieża Eiffla - symbol Francji...

Wieża Eiffla - symbol Francji

Wieża Eiffla - została zbudowana w 1889 roku z okazji Wystawy Światowej według projektu Gustawa Eiffla. Po wystawie wieża miała zostać rozebrana. Eiffel nie chciał jednak do tego dopuścić i postanowił przekazać ją nauce. Założył na wieży laboratorium aerodynamiczne i meteorologiczne. Jednak to dopiero udane eksperymenty z umieszczonym na szczycie wieży telegrafem ocaliły budowlę i odstąpiono od jej demontażu. Podczas I wojny światowej wieża stała się obiektem militarnym - łączyła Paryż z posterunkami wojskowymi na granicy z Niemcami (do tej pory do łączności używano gołębi pocztowych).Wieża jest ażurową,stalową konstrukcją kratową o wysokości 320,75 m i waży około 10500 ton. Obiekt jest odmalowywany co 7 lat, na co zużywa się 50 ton ciemnobrązowej farby.

 

Obecnie wieża jest najbardziej znanym obiektem architektonicznym Paryża, atrakcją turystyczną oraz symbolem Francji. Na pierwszym piętrze budowli znajduje się restauracja. Na drugie i trzecie piętro prowadzi winda oraz schody. Od czasu otwarcia wieży do dziś odwiedziło ją ponad 167 milionów zwiedzających. Corocznie atrakcja przyciąga 5 milionów turystów. Szczególnie atrakcyjnie wygląda w nocy,kiedy jest podświetlana. W przejrzysty i pogodny dzień, ze szczytu wieży Eiffla można podziwiać krajobraz nawet w promieniu 67 kilometrów.

1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA