Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Kurorty narciarskie: Val Gardena, Włochy

 

Val Gardena to długa, malownicza dolina, w której usytuowanych jest kilka wiosek: Ortisei, Selva, Santa Cristina. Dolina ta jest jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich w Europie.

 

Miejscowe stoki są połączone karuzelą narciarską o całkowitej długości wynoszące 175 km. Na stokach Val Gardeny są rozgrywane zawody Pucharu Świata. Jest dużo idealnie przygotowanych tras narciarskich, w tym 6 kilometrowa trasa „Gardenissima” i malownicza trasa Dreier z Ciampino. Kiedy nie są rozgrywane zawody, na stoki wyjeżdża tysiące narciarzy żądnych wspaniałego relaksu.

 

Rzesze miłośników co roku wybiera kurort Val Gardenę za miejsce swojego zimowego szaleństwa. Głównym czynnikiem jest przede wszystkim bogata oferta stoków dla narciarzy o każdych umiejętnościach. Dodatkowe zalety tego cenionego kurortu to: dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, duża ilość dni słonecznych w ciągu roku, perfekcyjnie przygotowane trasy narciarskie, oraz urokliwe górskie krajobrazy. Wielu narciarzy kusi również możliwość jazdy po trudnych stokach, gdzie rozgrywane są zawody.

 

Oczywiście pobyt w tak znanym kurorcie zimowym nie należy do tanich. W związku z tym mniej zamożni turyści mieszkają w sąsiednich ośrodkach, a na tutejsze stoki codziennie dojeżdżają - często na nartach, gdyż Val Gardena ma połączenie z innymi kurortami. Bez odpinania nart można się dostać do innych renomowanych ośrodków zimowych Alpe di Siusi, Arabby i Alta Badia. Każdego dnia więc po miejscowych stokach szusuje tysiące entuzjastów narciarstwa.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie kurortu

Val Gardena, Włochy - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Val Gardena, Włochy -...
Val Gardena, Włochy - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Val Gardena, Włochy -...
1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA