Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Kurorty narciarskie: Ischgl, Austria

 

Ischgl znajduję się w południowo-zachodnim części Tyrolu, u stóp wyniosłego pasma Silvretty. Jeszcze w latach 50-tych niczym nie odróżniało się z wielu innych austriackich wiosek położonych w górach.

 

Prawdziwy boom na narciarstwo zjazdowe sprawiło, że zaledwie w ciągu niespełna kilkunastu lat powstały tu nowoczesne ośrodki narciarskie z doskonałą infrastrukturą narciarską i hotelową. Pomimo sąsiedztwa z najsłynniejszym austriackim ośrodkiem zjazdowym Arlbergu, to obecnie jest to jeden z najchętniej odwiedzanych ośrodków w Tyrolu. Tereny narciarskie połączone z sąsiednią doliną Samnaun i tworzą charakterystyczny transgraniczny „dwupak”. Dominują tu trasy średnie i trudne, zdecydowanie mało jest tras dla początkujących.

 

Ischgl jest wyjątkowo znany dzięki ośrodkowi narciarskiemu Silvretta Arena, łączącym miasto ze szwajcarskim Samnaun. Blisko 40 wyciągów i 2 00 kilometrów tras narciarskich tworzy jeden z największych, a w dodatku jeden z najbardziej obfitujących w śnieg ośrodków narciarskich. Dużą zaletą tych terenów narciarskich jest lokalizacja wysoko nad poziomem morza 1 400 – 2 872 m. n.p.m, dzięki czemu sezon zimowy zaczyna się każdego roku na początku listopada i trwa do końca kwietnia. Uroczystemu rozpoczęciu sezonu towarzyszy wiele atrakcji takich jak imprezy i koncerty muzyki pop. Charakter Ischlg wyróżnia w szczególności największa ilość czterogwiazdkowych hoteli w Austrii, ponadto w miejscowości znajduje się cała masa nocnych barów i lokali, ze słynnym barem sieci Pascha na czele.

 

Można zdecydowanie stwierdzić, że w ciągu dnia Ischgl jest raczej senne - wszyscy są przecież na nartach. W godzinach wieczornych, a przede wszystkim nocnych miasto odżywa. Kurort słynie z hucznego otwarcia i zamknięcia sezonu zimowego. Są to całonocne imprezy na ulicach, gdzie bawi się tysiące ludzi, a w szczególności koncert „Top Of The Mountain", na którym koncertowały gwiazdy światowego formatu. Do tej pory występowały takie sławy jak: Peter Gabriel, Sting, Elton John, Tina Turner, Bob Dylan, Nena, Jon Bon Jovi i wielu innych.

 

Więcej informacji znajdąPaństwo na  stronie kurortu

Ischgl,  Austria - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Ischgl, Austria - Atrakcja...
Ischgl,  Austria - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Ischgl, Austria - Atrakcja...
1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA